Navigace
+420 730 513 113

IANTD

Basic Nitrox Diver

Základní kurz potápění se směsí Nitrox EANx

Objednat Chci více informací
Darovat kurz

Co je Nitrox a proč jej použít?

Nitrox je jakákoliv směs plynů kyslíku a dusíku, včetně vzduchu (79% dusík, 21% kyslík). Při potápění se nicméně za Nitrox považuje směs, ve které obsah kyslíku ve většině případů přesahuje 21%, a to na úkor dusíku.


Snížení dusíku ve směsi má následující efekt:

  • Prodloužení nulového času
  • Zkrácení nebo eliminace stupňovité dekomprese
  • Snížení únavy po ponoru
  • Zkrácení povrchového intervalu

Tento kurz rozšiřuje certifikovaným potápěčům teoretické znalosti a praktické dovednosti při potápění s Nitroxem (tzv. EANx – Enriched Air Nitrogen). Po absolvování kurzu si budete umět zvolit optimální směs pro každý ponor, s obsahem kyslíku v rozmezí 21% – 40%.


Průběh kurzu

Teoretická část probíhá ve vlastní učebně. Praktické lekce probíhají ve volné vodě (lomy, jezera) v okolí Prahy, popřípadě v Chorvatsku, nebo Egyptě.

V průběhu kurzu získá účastník teoretické znalosti použití Nitroxových směsí. A následně praktické zkušenosti při dvou ponorech s EAN24 – EAN40.

Při zápisu do kurzu účastník obdrží IANTD Basic Nitrox Diver manuál v češtině a IANTD tabulky pro potápění s EAN26 – EAN40.

Půjčení výstroje je zahrnuto v ceně kurzu. Vlastní dýchací směs si každý potápěč hradí sám.

Potápěčský kurz vede dlouholetý Advanced EANx Instruktor Ing. Jan Wolf. IANTD No.3252.

Po úspěšném ukončení kurzu je účastníku uděleno osvědčení IANTD Basic Nitrox Diver. Toto potápěčské osvědčení , vystavené v IANTD USA, je na celém světě uznáváno jako osvědčení sportovního a technického potápěče. Certifikace není zahrnuta v ceně kurzu a platí se při jejím vystavení.


Objednávkový formulář

  • 1. Specifikace kurzu
  • 2. Osobní údaje
  • 3. Platba a doručení
Vyberte část: *
Jedná se o dárek?