Menu

Egypt jaro 2019


Všem potápěčům, kurzistům a přátelům Seawolfu

Chceme Vás pozvat na tradiční potápěčskou akci: 

Jarní Egypt

Seawolf Safari boat 2019
Objevte krásu Rudého moře, barevných korálů a zajímavých vraků
– ideální místo pro začínající i pokročilé potápěče

– možnost dokončení všech typů kurzů
– každý den tři až čtyři ponory, a to jak v barevných korálových zahradách, tak i noční, nebo k vrakům
– ubytování na luxusní lodi s all-inclusive (mimo alkoholických nápojů)
– čeká vás skvělá zábava a opravdu intenzivní potápění

Termín: 24.3. – 31.3. 2019
(přesný den odletu a čas upřesníme dle letenek)

Cena: 29 900,-

Plán sestavil Honza Wolf, který jezdí do Egypta již přes 15 let a zná podrobně všechny lokality na kterých se budeme potápět. Program ponorů vždy volí s ohledem na aktuální podmínky, tak aby si na své přišli opravdu všichni. Pokročilí potápěči i začátečníci.

HLÁSIT SE MŮŽETE JIRKOVI BÖHMOVI

Tel.: 730 513 113
nebo email: jirka@seawolf.cz 

Pro rezervaci místa na uvedené akci prosím zašlete zálohu 10.000,- Kč na účet 275806089/0300. Do zprávy pro příjemce uveďte svoje jméno a „Egypt jaro 2019“.

QR Platba

 

Cena zahrnuje

 • Týdenní pobyt na lodi pro potápěče – (6 nocí a 6 potápěcích dnů, loď vyjíždí na moře v pondělí ráno)
 • Letenka s letištními taxami
 • Plnou penzi, moučník a ovoce i nealkoholické nápoje (Cola, Fanta, Sprite, voda, čaj, káva)
 • Neomezené potápění (foukání vzduch)
 • Zapůjčení zátěže, potápěčské láhve 12l
 • Český a Egyptský průvodce
 • Zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Studenti mají kompletní vybavení zdarma

Cena nezahrnuje

 • Vízum 25 USD – platí se na letišti při příletu
 • Pojištění – cestovní a potápěčské a individuální pojištění storna zájezdu
 • Doprava z letiště (viz níže)
 • Bakšišné a přístavní poplatky (viz níže)
 • Případné dokončení kurzu AOWD nebo absolvování kurzu EANX – Nitrox
 • Poslední noc na lodi s all-inclusive

Cena za bakšišné, dopravu z a na letiště, přístavní poplatky a poslední noc na lodi (100 euro, které vybíráme před odletem).

Nezapomeňte

 • pas musí být platný 6 měsíců po návratu z Egypta
 • 1 x kopii pasu (na A4) pro nezbytná povolení k vyplutí lodi
 • kopii potápěčské licence
 • kopie potápěčského pojištění – doporučujeme DAN, které pro Vás rádi zajistíme: http://potapeni.seawolf.cz/pro-potapece/pojisteni-pro-potapece-dan
 • pokud se chystáte na noční ponory – nezbytnou součástí výstroje dvě světla a jedno poziční světlo (stroboskop či chemickou tyčku)
 • potápěčský počítač
 • dekompresní bójka

Pořádajicí: Cestovní kancelář CK Divetravel – potápěči s. r. o.

Ubytování

Ubytování na lodi MARTINA I.

Loď je speciálně vybavená pro rekreační i technické potápěče. „Martina I“ byla dokončena v červnu 2007 v loňském roce prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Její kvalita, provedení interiéru a vybavení kajut vlastní koupelnou, klimatizací, ledničkou, větrákem, TV/DVD ji řadí mezi nejluxusnější lodě Rudého moře.

Technické údaje lodi MARTINA I

 • Klasifikace lodi: Loď 5*****
 • Kapacita: 22 pasažérů +2 doprovod
 • Rok dokončení: červen 2007
 • Délka: 31 m, Šířka: 8 m
 • Motory: 2 x Man 600 HP
 • Generátory: 1 x 75 KW, 1x 60 KW Silent
 • Odsolovací zařízení
 • Voda: nádrž 15 tun
 • Palivo: nádrž 16 tun nafty
 • Navigace: GPS, radar, echosonda, kompas.
 • Komunikace: Marine VHF, satelitní telefon
 • Kyslík: 3 láhve 50l, maska, první pomoc, oživovací přístroj SPIRETA
 • Záchranné vybavení: 30 ks záchranných vest, 2 záchranné čluny každý pro 20 osob.
 • Čluny: 2 zodiaky 5m pro 8 – 10 potápěčů s motory Yamaha
 • Dva lodní žebříky

Kajuty

12 prostorných dvoulůžkových kajut s vlastním příslušenstvím (sprchy/WC), minibarem, klimatizací, větrákem a prostorem na osobní věci včetně TV + DVD.

Centrální klimatizace s vývody v každé kajutě. Další sprcha/WC na  palubě a venkovní sprchy na potápěčském platu.
K dispozici prostěradlo, povlečený polštář, prostěradlo na přikrytí a teplá přikrývka, osuška, župan, fén.
Pro milovníky spaní pod širým nebem doporučujeme spací pytel a čepici -jsou připraveny kvalitní matrace.
Prostorný salon s klimatizací, automat na horkou a studenou pitnou vodu, kávovar, TV, DVD, knihy, filmy, společenské hry….
Výrobník ledu na pohodové večírky na druhé palubě za barem a kávovar na vzpamatování se po nich v salonu.

Posádka 10 osob

kapitán, strojník, kuchař, pomocník kuchaře, obsluha salonu Hamada a 4 námořníci.
Česky mluvící průvodce – instruktor a dive master

Budeme navštěvovat nejznámější lokace v dané oblasti!!
Některé z lokací, které možná navštívíme:

SHAAB ABU RAMADA 
Útes Abu Ramada je vzdálen cca 1 hodinu plavby od přístavu a slouží jako mělká lokalita na první – tzv. vyvažovací ponor. Po skoku z lodi a vyvážení se potopíte do max. hloubky 10 a míjíte stěnu útesu po levé nebo pravé straně. Na ponoru je maketa žraloka na zajímavém podstavci. Můžete zde spatřit rejnoky, perutýny a různé druhy korálových ryb.

SEVEN TOWERS – Tobia Arba
Je jedna z nejkrásnějších lokalit u Safágy. Na legendární lokalitě z maximální hloubky 16 metrů vyrůstá 5 věží v těsné blízkosti. Pokud začnete počítat věže, pak z lodi před ponorem vypadají jako by jich bylo 7. Většinou zde provádíme dva denní a jeden noční ponor, pokud zde budeme kotvit přes noc. Můžete zde potkat kromě nejběžnějších druhů korálových ryb i chobotnice, hadovce, murény, rejnoky, kraby, napoleóny, ježíky a listovce. Největší raritou je ale noční ponor s množstvím perutýnů využívající k lovu malých rybek světlo lamp. Není výjimkou spatřit také lovící murény nebo lovící homolice.
Lokalita je vhodná pro začátečníky, zkušené i fotografy.

SALEM EXPRES
Patří k nejznámějším vrakům pro svoji „krvavou“ historii v celém Rudém moři, potopil se za dodnes nevyjasněných událostí. 11.12.1991. Po změně kurzu narazil Salem v plné rychlosti do útesu a přibližně za 5 minut se potopil. Na palubě tehdy bylo kolem 700 osob. Podařilo se zachránit jen asi 160 lidí a pro zbytek se stala loď ocelovou hrobkou.
Vrak je dlouhý cca 100 metrů a leží na pravoboku v hloubce od 10 – 31 metrů.
Ponory se většinou provádí dva – ze člunu, který Vás veze od nedalekého útesu, kde jsme zakotveni. Při prvním obeplavete vrak lodi z vnějšku a při druhém můžete nahlédnout podrobněji do některých útrob vraku. Salem je vhodný jak pro začátečníky, tak pro velmi zkušené vrakové potápěče vybavené patřičnou výstrojí potřebnou k penetraci do vraku. Salem má neobvyklou atmosféru na rozdíl od jiných dříve potopených vraků.
Kdo nechce druhý ponor na vraku, může se potápět na útesu, u něhož kotvíme. Útes vystupuje z pískového dna z hloubky 8 – 12 metrů a je bohatě porostlý sasankami a korály.

SHAB SHEIR
Nejdelší útes v této lokalitě, na kterém můžete provést více ponorů. Na západní straně začíná majákem a na východní straně končí dvěma samostatnými útesy. Jeho stěna je ze severní strany bohatě porostlá měkkými a tvrdými korály. Jižní strana je jen velmi málo bohatá na korály, na některých místech najdete jeskyňky s převisy. Na útesu je také několik zbytků safari lodí, které nezvládly u kotvení náhlou změnu směru větru.
Krásné ponory jsou také na východní straně. Podle zájmu se můžete potápět mezi korály nebo na vraku Poseidonia. Z lodi nebo člunu obeplouváte několik větších korálových věží vyrůstajících z hloubky okolo 20 metrů. Lokalita je krásná svými soutěskami a jeskyňkou, která Vás dovede až na  korálové pole na severní straně. Potkáte zde murény, bodloky, papouščí ryby a trnuchy.
Těsně od kotvicí lodě je v hloubce 22 metrů vrak safari lodě s obrovskou murénou jávskou. Lokalita je vhodná pro začátečníky.

ABU KAFAN
Patří k nejkrásnějším útesům, který najdeme v okolí Safágy. Velký útes oválného tvaru směřuje ze severu na jih. Na těchto stranách jsou písčitá plata, na kterých vyrůstají menší věže, bohatě porostlé měkkými a tvrdými korály. Východní a západní strana útesu dosahuje hloubek přes 40 metrů. Loď je za příznivých povětrnostních podmínek zakotvena na jižní straně, kde je  kryta před vlnami. Ponory můžeme absolvovat přímo z lodi nebo ze člunu jako proudový ponor. Podle síly proudu začínáme od začátku severozápadní stěny nebo od středu. Občas se proudy mění, proto je doporučována signální bóje. Na lokalitě můžete potkat, kromě běžných druhů korálových ryb, také siby, manty a hejna barakud. Ponory na této lokalitě patří k náročnějším.

VRAK POSEIDONIA
Dalším velmi příjemným překvapením na jižní cestě z Hurgády je vrak lodi Poseidonia, vzdálený asi 2 kilometry od Salem Expresu na severní straně útesu Shaab Sher.
Vrak leží převrácen téměř na vrchní palubě v hloubce od 7 –do 18 metrů. Trajekt, původně určený pro přepravu pasažérů, měří cca 120 metrů a je nejdelším v této oblasti. V jedné z otevřených palub spatříte na stropě mnoho záchranných vest. Je vhodný jak pro začátečníky, tak je zajímavý pro zkušené vrakové potápěče. Stáří vraku se odhaduje na cca 7 let.

PANORAMA REEF
Panorama je legendárním útesem vystupujícím z obrovské hloubky okolo 340 metrů. Velký útes se skládá z několika plat, kdy nejkrásnější z nich je na severní straně a největší na jižní. Severní plato začíná ve 20m a končí okolo 40metrů. Zde začíná nejčastěji proudový ponor, kde můžete pozorovat hejna barakud, kranasů, tuňáků, žraloky a při štěstí rejnoky a manty. Plato je bohatě porostlé měkkými a tvrdými korály na jedné velké a několika malých věžích. Útes obeplouváte po pravé straně s proudem v zádech, kde se střídá hrana okolo 25metrů s téměř rovným srázem. Zde můžete potkat napoleony, žraloky, chňapaly a jiné pelargické ryby. Pod kotvícími loděmi na jižní straně je velké plato od 18 – 30metrů. Většinou na tomto okraji plata se uskutečňují hloubkové ponory do 40 a více metrů, pro potápěče s TMX směsmi. Stěny útesu jsou překrásně porostlé do hloubky 10 metrů, s nesčetnými sasankami plnými klaunů a sapínů.
Výborná viditelnost na této lokalitě, padající stěny do modrých hloubek… se Vám na dlouho zaryje do paměti.

UMM HAL HAL – MIDLE REEF
Krásný mělký útes vhodný na noční přespání nabízí několik druhů ponorů.
Jihovýchodní strana je překrásně porostlá tvrdými korály a patří k nejkrásnějším místům v celém Rudém moři. Proudový ponor se začíná na východní straně skokem ze člunu. Ve směru k lodi se necháte unášet proudem v hloubce mezi 5-10 metry a kocháte se obrovskými koloniemi různých druhů korálů. V malé hloubce míjíte soltýny, kranasy a sapíny. Těsně pod hladinou pozorujete jehlice Chorán a občas i zvědavou karetu.

VRAK BLACK LINE
Pokud je skupina nakloněna na vrakové potápění, jede se na Black Line. Vrak se nachází v blízkosti suchého doku jižně od Safágy. Bojka se sestupovým lanem vede do středu lodi. Loď leží na levoboku, přídí na 260 stupních v hloubce od 17-34 metrů. Po našem měření má délku 108metrů a na výšku 22metrů od lodního šroubu po kapitánský můstek. Na některých místech je porostlý měkkými korály. K místním obyvatelům patří rejnoci – trnuchy, metaříci a netopýrníci. Nevýhodou této lokality je horší viditelnost, která se od cca 10 metrů snižuje s hloubkou na 1-2 metry v nejnižší části u dna.

ABU HASHIS
Abu hashis získal svoje jméno po pašerácích Hašiše, kteří se před léty v této oblasti zdržovali.Hloubka
od 12 – do 16 metrů je ideálním terénem pro začátečníky, ale i pokročilé. Lokalita se skládá z několika větších útesů a množství malých na vnější straně a vraku bývalé safari lodě, která leží v hloubce 14 metrů. Na písčitém dně, místy pokrytém stolovými korály spatřit ploštěnce dlouhohlavého, ropušnice, jěžíky, murény a jiné typické zástupce v této oblasti. Na jižní straně padá pozvolná stěna do hloubky okolo 30 metrů.

ABU RAMADA ISLAND
Pozdní ponor na blízké lokalitě Hurgády vzdálené jen asi 1 hodinu, Vás jistě nezklame. Malý vrak a množství velkých murén jávských, trnuch a mnoho dalších druhů ryb to potvrzuje. Ponory se provádějí jak ze člunu, tak z lodi. Pozvolné dno padá od stěn ostrova do hloubky až 30 metrů.

GIFTUN
Dva poslední ponory před odletem se dělají na lokalitách blízkých Hurgády. Nejvyhlášenější místo na potápění se nachází na jihovýchodě od ostrova Malý Giftun v Národním parku Giftun. Lokalita je považovaná za těžší a nejzajímavější na proudové ponory v okolí Hurgády. Stěna ostrova padá do velké hloubky, kde je rozdělena nejprve převisem a později prvním a druhým platem. Mohou vás zde zastihnout silné proudy, které většinou od severu přinášejí potravu pro korály a korálové ryby. Proto je toto místo jedním z nejbohatších na podmořský život.
Ponor se provádí skokem ze zodiaku a protože stěna je několik set metrů dlouhá, musí se místo výskoku skupiny naplánovat dle spotřeby a zkušeností potápěčů. Většinou se začíná u policejní stanice, kde se ponoříme na okraj prvního plata do 30 metrů. Plato je pokryté měkkými a tvrdými korály. Na stěně mezi prvním a druhým platem v hloubce od 20 – 30 metrů se nachází několik desítek fantastických velkých měkkých korálů Gorgónií – Rohovitek. Druhá plošina je v hloubce do 20 metrů a její stěny jsou od hladiny bohatě porostlé měkkými i tvrdými korály. Dvě jeskyně a množství úkrytů na stěně nabízí k pozorovaní murény, krokodýlí ryby, velké kanice, různá hejna klipkovitých ryb, chňapali a třeba zde potkáte i karetu, která si právě pochutnává na měkkém korálu či sasance nebo dokonce spícího leopardího žraloka. V malé hloubce pod hladinou loví jehlice Choran prostě podvodní ráj.

VRAK MINA
Poslední ponor celého týdne se většinou provádí na vraku Mina. Tento nejznámější vrak v Hurgádě leží jen několik desítek metrů od dnešního nového přístavu. V 50. letech minulého století dostali minolovku Egypťané od Ruska. V roce 1970 byla v 6denní válce potopena. Dostala zásah od Izraelského bombardovacího letounu a okamžitě klesla na levý bok na dno do hloubky od 27-30 metrů. Ještě před pár lety jste na mořském dně mohli vidět různé tipy munice a asi 15 metrů od lodi leží dodnes letecká bomba. Z fauny můžete pozorovat sasanku s klauny, perutýny, kanice a extrémně velkou murénu jávskou.
Na lokalitě bývá často proud a je určen pro zkušenější potápěče.

Fotogalerie z našich akcí – Safari boat Egypt

http://potapeni.seawolf.cz/fotogalerie


Jsme tu pro vás již od roku 1997

KAPITÁNSKÉ
PRŮKAZY

Průkazy na plachetnice i motorové čluny, na moře i vnitrozemskou plavbu.

CHARTER
LODÍ

Rezervujeme pro vás plachetnice i motorové jachty po celém světě.

SEAWOLF
CUP

Zveme jak zkušené mořské vlky i úplně nováčky.
Máte dotaz? Potřebujete poradit?